Detailing interiéru

Detailing interiéru představuje maximálně šetrnou a detailní péči o interiér automobilu spojenou s ochranou všech interiérových částí vozu. Nečistí se jenom pohledové plochy, důkladná pozornost je věnována každé části včetně všech spár a skulinek. Kůže, textilie a plasty jsou hloubkově vyčištěny, zjemněny a ochráněny dlouhotrvající ochranou.

V prvním kroku vyfoukáme všechny nečistoty z těžce dostupných míst a spár stlačeným vzduchem a celý interiér včetně zavazadlového prostoru důkladně vysajeme. Dále následuje hloubkové tepování textilních částí suchou páru – pára čistí velmi šetrně a zároveň efektivně a vyčištěný povrch dezinfikuje. Všechny kožené části pečlivě vyčistíme a ošetříme dlouhotrvající flexibilní impregnací, která chrání kůži před otěrem, bakteriemi a dalšími nečistotami (správně vyčištěná a ošetřená kůže by měla být matná, jemná a vláčná).

Palubní desku a další plasty vyčistíme a zakonzervujeme speciální ochranou, která má antistatické a hydrofobní vlastnosti a chrání povrch před vyblednutím. V dalším kroku přichází na řadu pečlivé vyčištění všech detailů (mřížky, tlačítka, ovládací prvky) jemnými mikroštětečky a vyleštění všech skel a zrcátek.

Nedílnou součástí programu je dezinfekce celého interiéru a klimatizace ozonem, který odstraní všechny nežádoucí pachy a spolehlivě zničí mikroorganismy a bakterie ve voze. Čištění ozonem je mnohem účinnější než dezinfekce chemickými prostředky, protože ozon se dostane hluboko do všech zákoutí a pórů materiálů. Detailing interiéru je v případě zájmu možné doplnit o dodatečnou hydrofobní ochranu textilních sedaček a koberečků (vylité tekutiny a špína se nevpije do textilu) a strojní leštění lakovaných částí.