Detailing Studio Praha RoyalDetail » Leštění laku

Leštění laku


Korekce laku strojním leštěním nám umožňuje vrátit vozu s poškozeným lakem stav nového automobilu. Zvolením vhodného postupu leštění a kombinace leštících padů a past jsme schopni odstranit i hrubé škrábance a poškození laku. Pro renovaci laku používáme profesionální leštičky značky Rupes.
Každý vůz u nás projde vstupní prohlídkou, při které zohledníme jeho stav, projednáme požadavky klienta a navrhneme co nejšetrnější postup pro dosažení žádaného výsledku.

Karoserii vozu včetně kol a pneu nejdříve důkladně vyčistíme a vysušíme utěrkami z mikrovlákna, které jsou šetrné k laku. Lak je chemickou a mechanickou dekontaminací (clayem) zbaven všech povrchových nečistot, které nelze odstranit standardním mytím (asfalt, polétavá rez, fleky od tvrdé vody, atd.). Následně je karoserie dokonale odmaštěna a připravena na strojní leštění a aplikaci ochrany.
Po finálním leštění je ideální lak ochránit odolnou keramickou ochranou nebo kvalitním voskem, aby v perfektním stavu vydržel co nejdéle.


 

Strojní korekci laku standardně dělíme do 3 skupin:

Level I

Jednostupňové leštění je určeno pro zvýšení lesku a odstranění malých nedostatků laku – drobné škrábance, oxidace, stopy po tvrdé vodě. Laku dodá krásný lesk a je vhodné zejména pro nové vozy s minimálním nájezdem km. Jednostupňovým přeleštěním se vyčistí póry laku, odstraní se zbytky lepidel a defekty z výroby a přepravy.

délka práce cca 2 – 3 dny
cena od 5 000 Kč do 8 000 Kč bez DPH


 


Level II
Dvoustupňové strojní leštění dodá vašemu vozu vzhled nového automobilu. V prvním kroku se odstraní hrubé škrábance a nedostatky laku a v druhém kroku se lak finálně doleští jemnou pastou do vysokého lesku. Součástí programu je i retuš poškození např. od kamínků barvou namíchanou na míru metodou touch up.

délka práce cca 3 – 4 dny
cena od 10 000 Kč do 17 000 Kč bez DPHLevel III
polishTřístupňové strojní leštění zahrnuje kompletní renovaci laku, která dodá Vašemu vozu vzhled a lesk výstavního automobilu. Našim cílem je odstranit i ty nejmenší nedokonalosti a zároveň vozu dodat ten nejvyšší možný lesk. V prvním kroku se odstraní hrubé škrábance a nedostatky laku, v druhém kroku se lak přeleští jemnou pastou a na závěr se ještě finálně doleští super jemnou pastou pro dosažení maximálního lesku a hloubky barvy. Součástí programu je i retuš poškození např. od kamínků barvou namíchanou na míru metodou touch up.

délka práce cca 5 – 7 dní
cena od 20 000 Kč do 25 000 Kč bez DPH